czwartek, 22 grudnia 2016

Karta charakterystyki oleju hydraulicznego

Hydraulika Siłowa i Pneumatyka

ul. Jodłowa 10,
58-100 Świdnica
Magazyn 24h - tel. +48 731 349 406
info@chss.pl









Olej hydrauliczny - czynnikiem smarującym

Używasz właściwego oleju hydraulicznego? Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o dobór środków smarnych. Jeśli urządzenie będzie działać z danym produktem, nie oznacza, że ​​produkt ten jest optymalny dla danej aplikacji. Większość błędnie określonych specyfikacji  olejów/smarów może doprowadzić do nagłej i poważnej awarii oraz skraca średnią trwałość smarowanych elementów.

Stopień lepkości i rodzaj oleju hydraulicznego to najważniejsze cechy doboru oleju. Dane te są zwykle określone przez rodzaj pomp hydraulicznych wykorzystywanych w systemie, temperaturę otoczenia i ciśnienie robocze systemu. Ale to nie koniec. Inne elementy do rozważenia są: rodzaj oleju bazowego, ogólna jakość i wydajność właściwości smaru. Wymagania  systemu dla tych elementów mogą się bardzo różnić w oparciu o środowisko operacyjne, typ urządzenia i wielu innych zmiennych. Jeśli chodzi o oleje o tej samej lepkości a różnym producencie, oczywiście mogą być mieszane ale zaleca się stosowanie olejów tego samego producenta.

W asortymencie Hydrauliki Siłowej Świdnica znaleźć można oleje hydrauliczne. Wykorzystuje się je głównie w układach tłumienia drgań oraz napędach hydraulicznych. Oleje te można sprężyć do bardzo dużego ciśnienia i w związku z tym uzyskać w małym napędzie ogromną siłę. W Centrum Hydrauliki znajduje się szeroki wybór olejów hydraulicznych. Wyróżnić można olej hydrauliczny biodegradalny, olej hydrauliczny mineralny czy olej hydrauliczny syntetyczny. Olej hydrauliczny biodegradowalny posiada wysoką odporność na utlenianie, co powoduje niską toksyczność i jest dobry dla środowiska naturalnego. W związku z tym oleje biodegradowalne mogą być wykorzystywane w maszynach pracujących blisko wód i lasów. Utrzymują stałą lepkość w użyciu i ciągłe smarowanie. Olej hydrauliczny mineralny powstaje po przerobieniu ropy naftowej, a swoje zastosowanie odnajduje przeważnie jako olej do smarowny. Podczas spalania oleju mineralnego powstaje dwutlenek węgla oraz tlenek węgla. Olej hydrauliczny syntetyczny jest dobrze stabilny termicznie, co pozwala pracować mu w dużej temperaturze oraz w dużym nacisku na smarowanych powierzchniach. Dba o silnik usuwając w nim różne osady czy kwasy powodujące korozję. Oleje syntetyczne ułatwiają rozruch silnika hydraulicznego w bardzo niskiej temperaturze, co pomaga obniżyć obciążenie akumulatora.

olej biodegradowalny
olej mineralny
olej syntetyczny
Oleje Biodegradowalne
Oleje Mineralne
Oleje Syntetyczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz