czwartek, 22 grudnia 2016

Katalogi Pomp i Silników hydraulicznych

Hydraulika Siłowa i Pneumatyka

ul. Jodłowa 10,
58-100 Świdnica
Magazyn 24h - tel. +48 731 349 406
info@chss.pl











Pompy hydrauliczne - trwałe źródło mocy

W ofercie Centrum Hydrauliki Siłowej Świdnica znajdują się wszystkie rodzaje pomp hydraulicznych: pompy łopatkowe, pompy zębate, pompy tłoczkowe.

Pompa łopatkowa należy do rodzajów pompy wyporowej o obrotowym ruchu organu roboczego. Posiada bardzo delikatną konstrukcję, a wykonywana przez nią praca jest bardzo cicha. Pomp łopatkowych w dziedzinie hydrauliki siłowej używa się przede wszystkim do pompowania gazów i przetłaczania czystych cieczy. Maksymalna temperatura cieczy wynosić może 90° C. Wykorzystuje się je przede wszystkim w napędach hydraulicznych obrabiarek, podnośników czy siłowników.

Pompa zębata to jeden z rodzajów pompy wyporowej rotacyjnej, występująca na rynku hydrauliki siłowej najczęściej. Przeznaczona jest do tłoczenia płynów, niezależnie od ich lepkości. Wyróżnić można dwa rodzaje pomp zębatych: pompa o zazębieniu zewnętrznym oraz pompa o zazębieniu wewnętrznym. Cechą pomp zębatych jest łatwa konstrukcja i niezawodność w działaniu. Jej sprawność pracy zależy od wysokości temperatury wykorzystywanej cieczy, ponieważ im wyższa temperatura tym ciecz uzyskuje mniejszą lepkość.

Pompy tłoczkowe znajdują głównie swoje zastosowanie w napędach hydraulicznych. W hydraulice siłowej jest to niezawodne i trwałe źródło mocy dla pojazdów. Zaletą pomp tłoczkowych jest możliwość tłoczenia cieczy o bardzo dużej lepkości oraz generowanie bardzo wysokiego ciśnienia. W rynku hydrauliki siłowej mówi się, że pompy tłoczkowe są jedne z najtrwalszych i najmocniejszych pomp.

Pracujące pompy spełniają dwie funkcje. Po pierwsze, tworzy podciśnienie na wlocie pompy - funkcja ssąca. Po drugie, wtłacza go do systemu hydraulicznego - funkcja tłocząca. Pompa wytwarza płynny ruch lub przepływ, nie generuje ciśnienia. Wytwarza przepływ niezbędny dla rozwoju ciśnienia, które jest funkcją oporu przepływu płynu w układzie.
pompy tłoczkowe
pompy zębate
pompy łopatkowe
Pompy tłoczkowe
Pompy zębate
Pompy łopatkowe

Silniki hydrauliczne - ich energia mechaniczna

Silnik hydrauliczny – silnik zamieniający energię potencjalną lub / i kinetyczną cieczy w energię mechaniczną. Zasada jego działania jest odwrotnością pracy pompy hydraulicznej – zamienia on wysokie ciśnienie na siłę mechaniczną w ruchu obrotowym. Elementy robocze są takie same jak w pompie hydraulicznej, dlatego też stosowane są silniki hydrauliczne zębate i wielotłoczkowe. Konstrukcja silnika pozwala na wykorzystanie go jako urządzenia zasilającego. Wytwarza on wtedy ciśnienie niezależnie od kierunków obrotów wałka napędowego.
pompy tłoczkowe
pompy zębate
pompy łopatkowe
pompy łopatkowe

11 komentarzy:

  1. Polecam gorąco firmę www.hydro-crane.pl – mają unikalne rotatory hydrauliczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie ja się do końca na tych sprawach nie znam, ale jestem zdania, że jak najbardziej dobry pompy spalinowe na pewno się przydają. Czytałam niedawno o nich w https://www.dostudni.pl/pompy-spalinowe-motopompy,c109.html i również chcę sobie taką pompę kupić.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wszystkim zainteresowanym tematem polecam stronę https://komatsu-czesci.pl, gdzie znajdziecie części komatsu w najlepszej cenie. Jeżeli jesteście zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie głównej.

    OdpowiedzUsuń
  5. Całkowicie się na tych kwestiach nie znam i jeśli chodzi o jakiekolwiek naprawy to jestem zdania, że najlepiej jest wtedy dzwonić po specjalistę. Jestem przekonana, że właśnie hydraulik https://hydraulik.wroclaw.pl/ poradzi sobie z takimi naprawami bez najmniejszych problemów.

    OdpowiedzUsuń
  6. Z całą pewnością też przeprowadzić sobie pompy rexroth przegląd, aby dowiedzieć się jaki jest jej stan. Wiadomo, że z biegiem czasu wszystko się zużywa. Jak chodzi o taki aspekt, jak i również serwisowanie, czy regenerowanie takiej pompy, to ponoć super tutaj sprawdza się firma Manflex.

    OdpowiedzUsuń
  7. Korzystniej cenowo opłaca się regeneracja takiej pompy a nie zaraz wymiana na nową. Tylko też trzeba wiedzieć gdzie warto taką pompę oddać, aby po naprawie dostać na nią gwarancję. Na https://banat.pl/naprawa-regeneracja/regeneracja-pomp-hydraulicznych/ możecie znaleźć namiar na jeden z takich serwisów napraw i regeneracji urządzeń hydrauliki siłowej.

    OdpowiedzUsuń
  8. A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotly-i-piece/kotly-gazowe-289 i chętnie dowiem się, który z nich będzie dla mnie najlepszym możliwym wyborem.

    OdpowiedzUsuń
  9. Jednym z kluczowych wyzwań w hydraulice siłowej jest utrzymanie systemów w dobrym stanie technicznym. Na https://hydro-dex.com/ dostępna jest szeroka gama produktów konserwacyjnych, które pomagają przedłużyć żywotność urządzeń hydraulicznych. Od olejów hydraulicznych po filtry, wszystko można znaleźć w jednym miejscu.

    OdpowiedzUsuń